Aktualności

14 stycznia br. Szpital Śląski w Cieszynie dołączył do ogólnopolskiego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki Marcelina Hanzel i Paulina Białek kwestowały w cieszyńskiej lecznicy. W ciągu kilku godzin zebrały 2319,18 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie datki, które świadczą o niezwykłej empatii i zrozumieniu. Przypomnijmy, że cieszyński szpital już po raz szósty wziął udział w "orkiestrowej kweście".

IMG 20180114 104136a

Wolontariuszki rozpoczęły "orkiestrowe granie" wspólnie z Czesławem Płygawko, Dyrektorem Szpitala Śląskiego, który specjalnie przyjechał, aby wspomóc młode pokolenie. Odwiedzający mogli wrzucić przysłowiowy grosik już w hallu głównym szpitala, a pacjenci otrzymali czerwone serduszka na oddziałach. Na zaproszenie Kazimiery Karczmarczyk, ordynatora Oddziału neonatologicznego, wolontariuszki odwiedziły cieszyńskie maluszki, zapoznały się także z USG – darem Fundacji WOŚP. Nowoczesna aparatura trafiła na oddział wraz z nadaniem imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ostatnich 6 edycjach Finału w naszym szpitalu zebrano łącznie ponad 16 tys. zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wrażliwi na potrzeby chorych wsparli akcję i zrobili to również w tym roku – podsumował 26 "orkiestrowe granie" Czesław Płygawko.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top