Aktualności

23 marca, po raz czternasty przedstawiciele jednostek samorządów, edukacji, służb zdrowia i sanitarnych spotkali się na kolejnej edycji "Forum Inicjatyw Prozdrowotnych w Powiecie Cieszyńskim" zorganizowanego przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Główne założenia programu to upowszechnianie informacji, edukacja i współpraca między jednostkami. Szpital Śląski w Cieszynie reprezentowała Barbara Karnas-Greń, specjalista z Sekcji promocji zdrowia.

IMG 9028a 

Tematem wiodącym pierwszej części programu, był wykład na temat suplementów diety w codziennym żywieniu, który poprowadziła prof. dr Katarzyna Stoś, Kierownik Zakładu Żywności i Suplementów Diety Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Druga część forum miała charakter informacyjny i propagujący dobre praktyki prozdrowotne w regionie. Moderatorem forum była Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia, która omówiła idee i cele forum oraz planowane działania prozdrowotne Biura.

Szpital Śląski w Cieszynie działania prozdrowotne ma wpisane w statut. Są to nie tylko wykłady Pro salute, ale wiele innych działań m.in. w zakresie poprawy sposobu i jakości żywienia (to np. edukacja pacjentów), profilaktyki i rozwiązywania problemów zdrowia psychicznego (np. programy terapeutyczne pomagające chorym na powrót do samodzielnej egzystencji), w zakresie ryzyka zdrowotnego wynikającego z zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych w miejscu pracy (np. standardy akredytacyjne, szkolenia bhp), a także w zakresie poprawy zdrowia prokreacyjnego (np. zapewnienie opieki podczas ciąży i bezpiecznego przebiegu porodu oraz badania przesiewowe noworodków).

 

 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top