Aktualności

Rozpoczął się sezon urlopowy a wraz z nim wyjazdy na tak długo wyczekiwane wakacje. Wybieramy kierunek, następnie się pakujemy i już jesteśmy gotowi wyruszyć na wymarzony urlop. Niestety często zapominamy, że tak jak w ciągu roku dbamy o zdrowie, tak w czasie trwania wakacji również nie powinniśmy o tym zapominać.
Sekcja Promocji Zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie przygotowała dla Państwa niezbędne informacje dotyczące zdrowia na wakacjach. Poniżej - do pobrania - pliki: ABC zdrowych wakacji czyli kompendium wiedzy o zasadach funkcjonowania publicznego systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz Wakacyjny niezbędnik, w którym podpowiadamy, w co wyposażyć wakacyjną apteczkę.

pobierzABC zdrowych wakacji

pobierzWakacyjny niezbędnik

Wakacje

Priorytetem na wakacjach jest ubezpieczenie - Przede wszystkim nie zapominajmy i nie oszczędzajmy na ubezpieczeniu wyjeżdżając na wakacje, daje nam olbrzymi komfort podczas wypoczynku. Wybierajmy przy tym te ubezpieczenia, które pozwalają nam się (ewentualnie) leczyć za granicą bezkosztowo. Oznacza to, że w przypadku, gdy będziemy potrzebowali pomocy lekarskiej na wakacjach, ubezpieczyciel od razu pokryje tego koszty.

Jeśli egzotycznie – to szczepienie - Jeżeli wybieramy się na urlop w tropikalne miejsca sprawdźmy, czy nie potrzebujemy w związku z tym się zaszczepić. Szczepienia są obligatoryjne na podstawie Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych WHO i odnotowane są w międzynarodowej książeczce szczepień.

Skompletuj wakacyjną apteczkę - Apteczka powinna być nieodłącznym elementem bagażu wakacyjnego.

Zadbaj o swoją skórę - Zapakuj preparaty chroniące przed oparzeniem słonecznym, przyda się też odpowiednie nakrycie głowy. Nie zapomnij o systematycznym nawadnianiu organizmu, ale pamiętaj, że w niektórych krajach piecie wody wprost z kranu lub źródła nie jest wskazane.

Zadbaj o swój żołądek - W czasie wakacji nie przesadzajmy więc z konsumpcją potraw, uważajmy także na jedzenie serwowane „na ulicy”, Zwracajmy uwagę na czystość i higienę w takich miejscach.

Zachowaj zdrowy rozsądek! I ciesz się wakacjami.

 

 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top