Aktualności

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje we wrześniu prace Anny Witkowicz, utalentowanej absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, zdobywczyni wielu cenionych nagród. Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

 IMG 9927a

- Ilustracja głównie kojarzona jest z elementami książek, jednak ma o wiele szersze zastosowanie w dziedzinie projektowania graficznego. Jest też komponentem mniejszych jak i większych projektów, na wystawie można zobaczyć ilustracje stworzone na potrzeby plakatu, książek ale też takich projektów jak gra planszowa – mówi artystka.

Anna Witkowicz ukończyła Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w 2011 roku realizując dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. J.Hołarda i dr Ł.Klisia oraz aneks z rysunku w pracowni prof. A.Kowalczyk-Klus. Uczestniczyła w licznych warsztatach i konferencjach naukowych organizowanych m.in. przez Zamek Przedsiębiorczości w Cieszynie, Uniwersytet w Ostrawie, Świetlicę „Na granicy”. Zrealizowała wiele wystaw. Zdobywczyni III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dialog”, laureatka ogólnopolskiego konkursu „Portret anhedonii” (2014, wyróżnienie) i konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań (Katowice 2012, IV miejsce) oraz w konkursie na logo serwisu internetowego „e-przewodnik”. To także stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni.
Prowadzi studio grafiki i reklamy, w którym tworzy własną markę w dziedzinie projektowania graficznego. Oprócz projektowania zajmuje się rysunkiem i ilustracją książkową.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top