Aktualności

W środę 28 listopada br. cieszyńskie Centrum Zdrowia Psychicznego wizytowali: były minister zdrowia dr Marek Balicki, dyrektor Biura ds Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz prof. dr hab. n.med. Jacek Wciórka, kierownik I Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Szanownych Gości przywitali Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz dr Andrzej Kłoda, kierownik CZP w Cieszynie.

IMG 1701a

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem o postępach wdrażania programu pilotażowego w cieszyńskim centrum, a także po wizycie w oddziałach psychiatrycznych i poradni zdrowia psychicznego dyrekcja Szpitala Śląskiego otrzymała podziękowanie za wzorcowe wprowadzanie w życie założeń projektu. - Po kilku ostatnich wizytacjach w innych centrach, z przyjemnością muszę stwierdzić, że jesteście państwo o krok w przodzie przed pozostałymi jednostkami w realizacji programu pilotażowego - stwierdził M.Balicki - Jeśli sprawdzą się wszystkie założenia pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, za trzy lata będziemy mogli ogłosić zmianę systemową w całym kraju i wprowadzenie powszechnego modelu środowiskowego - dodał.

W dyskusji na temat rozwoju opieki psychiatrycznej na Śląsku Cieszyńskim uczestniczyli także Janusz Król, starosta powiatu cieszyńskiego, Gabriela Staszkiewicz, burmistrz miasta Cieszyn, Helena Smolarz, kierownik cieszyńskiego MOPS-u oraz Barbara Kłosowska z Biura Promocji Zdrowia cieszyńskiego starostwa.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top