Aktualności

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje w grudniu prace Anny i Jerzego Brudny. Miłośnicy haftu gobelinowego, od kilkudziesięciu lat parają się trudną i czasochłonną sztuką przenoszenia swoich wrażeń na kanwę. Początkowo do wykonania swoich prac wykorzystywali włóczkę, aktualnie mulinę DMC.

Po wielu trudnych godzinach pracy powstają niepowtarzalne obrazy, nasycone emocjami, pełne pozytywnej energii. - Tematyka grudniowej wystawy nie jest przypadkowa. W Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem, może coś od nich usłyszmy- mówi Pani Anna.

IMG 1738a

Pani Anna Brudny rozpoczęła przygodę z haftem już w szkole podstawowej. Początkowo były to wyszywane poduszki, obrusy i serwetki. W pierwszych latach uprawiania swojego hobby korzystała ze wzorów niemieckich, aktualnie posiłkuje się tylko wzorami polskimi. Mąż Jerzy zainspirowany efektami rękodzieła swojej żony podjął się również trudnej sztuki haftu. Dzisiaj prezentuje na wystawie cztery obrazy koni.

Zainteresowanych wystawieniem swoich prac prosimy o kontakt
33/854 92 18 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top