Aktualności

Szpital Śląski w Cieszynie corocznie przeprowadza ćwiczenia związane z bezpieczeństwem pożarowym i powszechnym. Zazwyczaj są to tzw. ćwiczenia ewakuacji typowanego oddziału leczniczego szpitala. W dniu 12.12.br. zostało zorganizowane podstawowe, praktyczne ćwiczenie (trening) z obsługi hydrantu przeznaczonego do użytku przez personel niezwiązany zawodowo z ochroną przeciwpożarową oraz gaśnic powszechnego użytku, w sytuacji małych pożarów – do czasu przybycia Straży Pożarnej.

IMG 1961a

- Ponieważ ćwiczenia p/poż obligatoryjnie powinny być prowadzone nie rzadziej niż raz na dwa lata, w tym roku, wychodząc naprzeciw postulatom załogi szpitala, postawiliśmy na praktyczny aspekt obsługi-  przez zwykłego człowieka - sprzętu gaśniczego przeznaczonego do użytku powszechnego - mówi Henryk Neffe, inspektor ds. ochrony p/poż. i obronnych. 

Była to jedna z niewielu rzadkich okazji bezkarnego spróbowania jak działa gaśnica i hydrant, jakie są ich ograniczenia, pozytywy i negatywy w praktycznym zastosowaniu. Ćwiczenie osiągnęło swój cel, chociaż z powodu pewnej trudności obiektywnej (awarii zaworu pierwszeństwa w budynku), nie udało się w pełni zademonstrować działania hydrantu – istniało niebezpieczeństwo pozbawienia na pewien czas wody Oddziału psychiatrycznego, czego nie mogliśmy ryzykować.
Ze względu na to, zostanie zorganizowane powtórne ćwiczenie także w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, także za zaangażowanie.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top