Aktualności

Sekcja promocji zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie serdecznie zaprasza na kolejne spotkania z cyklu Pro salute. W lutym Oddział Okulistyczny przygotował nie tylko wyczerpujacy wykład na temat zaćmy, ale także bezpłatne badania oczu w kierunku tej choroby (szczegóły niebawem). W marcu proponujemy uczestnictwo w bezpłatnych badaniach i poradach przygotowanych przez cieszyński szpital i Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Spotkanie kwietniowe poświęcamy balneologii, a w maju zapraszamy na specjalne wydarzenie dedykowane przyszłym i młodym mamom, a także przyszłym babciom.

0002

Już od 9 lat proponujemy mieszkańcom regionu bezpłatne wykłady i spotkania prozdrowotne mające na celu edukowanie w kierunku: jak żyć, aby zachować oraz doskonalić zdrowie własne i innych, a w przypadku wystąpienia choroby lub niepełnosprawności aktywnie uczestniczyć w jej leczeniu, radzić sobie i aktywnie zmniejszać jej skutki. Wykładowcami Pro salute są specjaliści, pracownicy Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz zaproszone osoby.

Promocja zdrowia to nie szereg zadań, które są tylko mniej istotnym dodatkiem do leczenia klinicznego, ale to integralna i centralna część wszystkich czynności medycznych, szczególnie ważna w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania zagrożeń, a niejednokrotnie też wczesnych objawów choroby. Zmiana stylu życia w kierunku prozdrowotnym jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym wielostronnych i skoordynowanych działań. Należy także pamiętać, że dostarczenie informacji nie jest na ogół wystarczające do zmiany ludzkich zachowań, a niezbędne jest także przekonanie, że tak należy postępować, jednakże dopiero nakłonienie kogoś do takich zmian przynosi pożądany efekt.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top