Aktualności

W dniu 20.02.2019 r. odbyło się w naszym szpitalu wyjazdowe posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu pod przewodnictwem Anny Suchanek. W posiedzeniu wzięli również udział Janina Żagan – Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Grażyna Krehut – Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz dr Wojciech Brachaczek - członek Rady Społecznej przy ZZOZ w Cieszynie.

Foto 1
Oprócz tematów bieżących posiedzenie komisji stało się okazją do wizyty jej członków w obiektach szpitalnych. Wizytujący goście z zainteresowaniem obejrzeli zakończone etapy realizowanych w szpitalu inwestycji, takich jak modernizacja Szpitalnego oddziału ratunkowego, instalacja poczty pneumatycznej łączącej wszystkie oddziały z laboratorium diagnostycznym, instalacja fotowoltaiczna, jak również zapoznali się z funkcjonowaniem nowoczesnego systemu przechowywania dokumentów w Archiwum zakładowym. Następnie goście zapoznali się z postępem prac przy dostosowywaniu Pawilonu Łóżkowego do wymogów ochrony przeciwpożarowej.


Na koniec goście wizytowali na dachu Pawilonu Łóżkowego finalizowaną budowę lądowiska wyniesionego dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Członkowie Komisji i pozostali goście wysoko ocenili zakończone inwestycje, jak również sposób prowadzenia i zaawansowanie pozostałych przedsięwzięć inwestycyjnych.
W dalszej części posiedzenia ustalone zostały z Dyrekcją ZZOZ w Cieszynie priorytety inwestycyjne na najbliższe lata. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwana jest modernizacja Pawilonu III z przeznaczeniem na przeniesienie do niego Oddziału gruźlicy i chorób płuc oraz Oddziału obserwacyjno – zakaźnego, kontynuacja prac nad skoncentrowaniem funkcjonowania Centrum Zdrowia Psychicznego w Pawilonie IV oraz przygotowanie szpitala do przystąpienia do kolejnego projektu dotyczącego utworzenia ośrodka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top