Aktualności

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje - w marcu - prace Krystyny Gumoli. Galeria znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych, wstęp bezpłatny.

 - Marzenia i ich realizacja nadają życiu sens. To właśnie marzenia często pozwalają przetrwać nam życiowe zakręty. Realizując marzenia, kolekcjonujesz momenty, nie rzeczy: przeżycia, emocje, chwile, spotkania z ludźmi, podróże, odwiedzone miejsca. Wszystko to sprawia, że twoje życie staje się niezapomniane. I ty samym stajesz się niezapomniany w doświadczeniach innych ludzi - mówi K.Gumola.

IMG 9431a
Autorka wystawy - twórca poszukujący, jak mówi o sobie, maluje akrylem. W swoim dorobku ma kolekcję obrazów o różnorodnej tematyce; pejzaże, martwą naturę, ikony na drewnie. W wolnym czasie - ucząc się - kopiuje znanych artystów. W młodości malowanie było jej cichym marzeniem, chociaż wówczas nie było jej dane rozwijać się w tym kierunku. Po 26 latach pracy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, z chwilą przejścia na emeryturę, zapisała się na Uniwersytet III Wieku w Cieszynie. Wybrała sekcję malarską. I tak pozostała z sercem oddanym malarstwu.

Corocznie, wraz ze swoją grupą malarską, wysyła obrazy na Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej. Za każdym razem jej prace są kwalifikowane na wystawę. Swoje obrazy prezentowała w Galerii Ratusza w Strumieniu, w Hotelu OLIMPIK w Ustroniu oraz na Stadionie Górnika Zabrze z okazji stulecia amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top