Aktualności

W piątkowe dopołudnie (22.03) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie wrzało jak w ulu. Przy 17 stanowiskach eksperci z różnych dziedzin udzielali specjalistycznych porad i konsultacji, a także wykonywali badania. Myślą przewodnią warsztatów było propagowanie stylu życia, sprzyjającego długowieczności i zdrowemu starzeniu się.

IMG 9647a

O popularności akcji „Żyj zdrowo” świadczą tłumnie przybywający zainteresowani swoim zdrowiem. W ramach akcji, w ciagu 3 godzin, przeprowadzono łącznie 490 bezpłatnych porad i konsultacji oraz badań profilaktycznych, w tym: badania przesiewowe w kierunku zaćmy z poradami okulistycznymi, pomiary BMI, tkanki tłuszczowej, tlenku węgla, RR tętniczego, spirometrię, pulsoksymetrię, porady geriatryczne, w zakresie prewencji chorób zakaźnych, cukrzycy, rehabilitacyjne, dietetyczne, psychologiczne, z zakresu ziołolecznictwa, podologiczne i pielęgnacji stóp, dotyczące bezpieczeństwa i prewencji narkotykowej, praw konsumenckich oraz informacje w zakresie działań NFZ, rozdano także 20 bonów na badania laboratoryjne, 31 kart seniora oraz suplementy diety bonifraterskiej, a także wiele ciekawych materiałów informacyjno-edukacyjnych: ulotki, poradniki, foldery, przepisy. W akcji udział wzięli specjaliści z ZZOZ Szpitala Śląskiego: dr n.med. Agata Plech z Oddziału okulistycznego, lek. Ewa Sitkiewicz z Oddziału geriatrycznego, Beata Bartoszewska, pielegniarka oddziałowa z oddziału obserwacyjno - zakaźnego, fizjoterapeuci mgr Romana Dobrowlańska - Wrońska, mgr Joanna Mendroch, dietetyczki Beata Czernik i Bożena Hoinkes, psycholog Adam Wójcik z Centrum Zdrowia Psychicznego, podolog dr Katarzyna Adamczyk z firmy Pedimedica, z Sanepidu Irena Piekar i Tomasz Pniok, z ChSCH - mgr Włodzimierz Pilch, z Zakonu Bonifratrów – Brat Jan z Dukli OH – Grzegorz Ścieranka , z Firmy Diaklin – Dyrektor Handlowy Barbara Waliczek, Powiatowa Komendę Policji reprezentował Aspirant Szt. Tomasz Pszczółka, z Urzędu Miejskiego w Cieszynie Naczelnik Grzegorz Soboszek, Powiatowy Rzecznik Konsumentów - Klaudia Bohucka, z NFZ Oddział w Cieszynie - Marta Konderla i Iwona Stępień, instruktor dietetyki Katarzyna Trombik i koordynatorzy: z ramienia ZZOZ w Cieszynie -Barbara Karnas Greń, która wykonała również sesję zdjęciowa, ze Starostwa Powiatowego Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia i Mł. Referent Sandra Madzia.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Seniorzy chętnie korzystali z porad i badań. Podobne wydarzenie, które będzie jednak trwało przez kilka dni, ma się odbyć w okresie letnim na ustrońskim rynku.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top