Aktualności

Serdecznie zapraszamy na premierę książki "Przejrzyj na oczy" autorstwa dr n. med. Agaty Plech, która odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00 w Jazz Club Metrum, w Bielsku-Białej, ul. Partyzantów 22.

OKŁADKA FINAL.png

"Przjerzyj na oczy" to książka dla każdego kto chce żyć zdrowo i mieć świadomość jak zapobiec poważnym chorobom oczu oraz zatrzymać procesy starzenia się struktur gałki ocznej. Książka ta pomoże poznać prawdziwe przyczyny chorób związanych ze wzrokiem, a także pozwoli na powstrzymanie dolegliwości związanych z oczami i zmotywuje do pracy nad swoim zdrowiem i widzeniem. Podpowie jakie nawyki zmienić, by zwiększyć maksymalnie swoje szanse na dobry wzrok. Cała wiedza i wszystkie rady zawarte w tej książce pozwolą nie tylko oczom, ale całemu organizmowi czuć się lepiej. Bo to nie geny, środowisko czy system opieki zdrowotnej ma największy wpływ na nasze życie, ale przede wszystkim styl życia.

Sama autorka o pomyśle na napisanie książki mówi:
- Przyjmowałam tego dnia kolejnego pacjenta, gdy nagle zakiełkowała we mnie pewna myśl. A może by tak, zamiast każdemu z osobna wyjaśniać, dlaczego choruje i co mógłby zrobić, by złagodzić przebieg schorzenia, napisać o tym książkę? A może komuś, i to zawczasu, przyda się taka wiedza? Może kogoś uchroni przed chorobą?

Dr n. med. Agata Plech jest Ordynatorem Oddziału okulistycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Jest okulistą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Praktykuje zarówno w zakresie diagnostyki, terapii zachowawczej, jak i chirurgii okulistycznej. W swojej pracy zawodowej zetknęła się z ogromną liczbą osób cierpiących na rozmaite choroby oczu. Wieloletnia praktyka zawodowa doprowadziła ją do stwierdzenia, że na choroby oczu oddziałujemy codziennymi wyborami dotyczącymi stylu życia, tj. sposobem żywienia, aktywnością fizyczną, jakością i ilością snu, radzeniem sobie ze stresem, wykonywaniem badań profilaktycznych.

Własnie dzięki podejmowaniu  właściwych decyzji, zwiększamy swoje szanse na zdrowe ciało i duszę, dokonując natomiast chybionych wyborów, sami ograniczamy swoją szansę na życie wolne od chorób. Książka „Przejrzyj na oczy” pozwoli podążyć w dobrym kierunku.


Książka dostępna w sprzedaży od 1 lipca 2019 r. Szpital Śląski jest patronem honorowym wydawnictwa.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top