Aktualności

Galeria Zmienna wraca po wakacjach z nową wystawą „Ikony” Aleksandry Koniecznej. Prace można oglądać w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie do 30 września 2019 r.

IMG 1075a


Aleksandra Konieczna pochodzi z Górek Wielkich. Od dziecka lubiła rysunek, jednak dopiero trudne chwile, które przeżywała w szpitalu, skłoniły ją w roku 2013 do odkrywania zainteresowania malarstwem i rozwijania talentu artystycznego. Tworzy, w ramach zajęć plastycznych w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Cieszynie, jak również w domowym, góreckim zaciszu. W jej twórczości dominuje motyw sacralny, w którym wyraża własną duchowość i religijność. Szczególnie bliską postacią w jej obrazach jest Matka Boża Częstochowska.
Zafascynowana ikonografią świętych, sama podejmuje próby pisania ikon.

Każda z nich poddana procesowi tworzenia , powstaje z potrzeby serca autorki, z modlitwą na ustach i skupieniem. Pasja malowania, która sukcesywnie rozwija, daje jej poczucie spełnienia, dzielenia się wiarą z innymi, ale przede wszystkim przynosi radość i odnajdywanie harmonii w codziennym życiu. Każdy jej obraz ma swoją opowieść i adresata, gdyż lubi dzielić się nimi z innymi, obdarzać i nieść nadzieję.
Osoby chętne do wystawienia swoich prac w Galerii Zmiennej zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 33 854 92 19.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top