Aktualności

III Festiwal Organizacji Pozarządowych był bardzo pracowity dla Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. 14 września na cieszyńskim rynku zaprezentowały się: stowarzyszenia, kluby sportowe i spółdzielnie socjalne, które działają na terenie miasta. Podczas imprezy odbyła się także debata dotycząca współpracy organizacji pozarządowych z biznesem a także na temat działalności gospodarczej i marketingu w sektorze pozarządowym.

IMG 2609a


Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego przedstawiła bogatą ofertę bezpłatnych badań i nie tylko badań. Podczas pięciu intensywnych godzin pracownice Szpitala Śląskiego zbadały 140 osób w kierunku antyciał WZW typu C, u jednej osoby wynik był pozytywny. Lek. Bronisława Szlauer  stwierdziła, że obecnie wirusowe zapalenie wątroby typu C jest jak najbardziej wyleczalne. Badania przeprowadzały Beata Bartoszewska i Klaudia Chruścicka z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.


Przeprowadzonych zostało również 162 badań poziomu cukru i ciśnienia krwi, które wykonały Beata Czernik i Bożena Hoinkes z Działu Żywienia. Kilkanaście osób zostało skierowanych do lekarza rodzinnego w celu bardziej szczegółowych badań w kierunku cukrzycy. Dodatkowo uczestnicy badań otrzymali wyczerpujące porady dietetyczne. Chętni do skorzystania z bezpłatnych badań obowiązkowo musieli zdezynfekować dłonie pod czujnym okiem Leokadii Gawlas-Kaczmarczyk z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych.  
Podczas prezentacji stowarzyszeń o celach pracy FZŚC mówiła wiceprezes Inez Scherle, lek. Bronisława Szlauer, ordynator oddziału zakaźnego, przedstawiła program profilaktyki WZW typu C, natomiast dr n.med. Agata Plech, ordynator Oddziału okulistycznego prezentując swoją książkę „Przejrzyj na oczy” zachęcała do dbania o swój wzrok, a także całej rodziny. Dystrybucją pozycji zajęła się Sara Brudny. Całością niedzielnej akcji kierowała Helena Harok z FZŚC, a niezapomniane chwile uwieczniła Barbara Karnas.
Eleganckim akcentem podkreślającym ważność prowadzonych badań były estetyczne białe koszulki z logo cieszyńskiego szpitala, w które ubrane były wszystkie panie.  Podsumowując: to był bardzo udany festiwal i zapraszamy na kolejny.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top