Aktualności

Dzięki spotkaniom „Pro Salute” organizowanym przez Szpital Śląski w Cieszynie mieszkańcy miasta mają okazję poznać tajniki zdrowego stylu życia. Cieszyński szpital już 22 października zaprasza na kolejne jesienne spotkanie – tym razem odbędzie się wykład Justyny Cieślicy zatytułowany „Recepta na zdrowie – jedz zdrowo i ruszaj się co dnia”, a Barbara Jarzyna opowie o zaletach spacerów. Po dawce wiedzy, organizatorzy zapraszają uczestników na wspólny spacer po okolicy. Zainteresowane osoby proszone są o przyniesienie kijów do nordic walking. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:00 tradycyjnie w sali szkoleniowej Pawilonu diagnostyczno-zabiegowego.

Plakat pro salute 10 11pop


Aktywność fizyczna leży u podstaw zdrowego stylu życia, jest rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych, a dzięki wytwarzanym w organizmie endorfinom, daje nam poczucie szczęścia. Pozytywnych skutków codziennych ćwiczeń jest jednak o wiele więcej. Regularne spacery redukują stres, pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, obniżają ryzyko chorób serca, cukrzycy oraz kontrolują ciśnienie tętnicze krwi. Wpływają także na pozachorobowe aspekty jak: utrzymanie prawidłowej kondycji fizycznej, siłę mięśni, poprawę elastyczności ciała, utrzymywanie prawidłowej postawy czy poprawę poczucia własnej wartości. W codziennym funkcjonowaniu ważna jest także odpowiednia i zbilansowana dieta, która dostarczać będzie niezbędnych składników odżywczych. Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza na wtorkowy wykład „Pro Salute”, podczas którego uczestnicy poznają zasady zdrowego odżywiania, a także przykłady odpowiedniej aktywności fizycznej. Po wykładach zainteresowane osoby będą mogły udać się na wspólny spacer z kijami nordic walking, podczas którego poznają technikę tego typu aktywności i dowiedzą się jak spacery wpływają na zdrowie i kondycję człowieka.
Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza na wtorkowe spotkanie!
Spotkania z cyklu „Pro Salute” są całkowicie bezpłatne i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani zdrowym trybem życia. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w tym zakresie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl oraz na plakatach.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top