Aktualności

W listopadowej odsłonie Galerii Zmiennej można oglądać Portrety Beaty Sikory – Małyjurek. Artystka prezentuje twarze osób, na których pojawiają się ulotne emocje, odzwierciedlające chwilowy stan ducha. Zamyślenie, radość, skupienie, które pojawiają się na krótką lub dłuższą chwilę. Portrety są niezwykle ekspresyjne, śmiałe, pełne nasyconych barw i odważnych pociągnięć pędzla. Nie koncentruje się tylko na szukaniu podobieństwa. Portret widzi jako całość, twarz osoby portretowanej staje się środkiem wyrazu, przekazem. Wystawa potrwa do 1 grudnia. Wstęp bezpłatny.

IMG 1623a


Artystka pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach malarskich. Pierwsze kroki w malarstwie stawiała pod okiem swojego ojca Stanisława, który jest uznanym ustrońskim pejzażystą. Dorastając w atmosferze zapachu farb i terpentyny podążyła ta samą drogą. Ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w pracowni Zygmunta Lisa i od tej pory twórczość plastyczna stała się nie tylko pasją, ale także sposobem na życie. Maluje, projektuje, stale próbuje różnych technik, poszukuje nowych tematów i nowych inspiracji. Fascynuje ją wszystko co widzi dookoła, z czym styka się na co dzień.


Prace artystki można było niejednokrotnie podziwiać na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych ustrońskiego Stowarzyszenia Twórczego „Brzimy”, do którego należy od wielu lat. Pracuje zawodowo, jednakże każdą wolną chwilę spędza w pracowni oddając się swojej pasji. Głównymi motywami jej prac obok portretów są kwiaty i martwa natura, z których czasem projektuje wzory do haftu krzyżykowego. Efekty tych działań można obejrzeć na stronie internetowej www.hobberia.com.

  

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top