Aktualności

Choć za oknem jeszcze jesienna słota, Szpital Śląski w Cieszynie już rozpoczyna zimowy cykl prozdrowotnych spotkań „Pro Salute”. Zimą wspólnie z ekspertami zadbamy o zdrowie psychiczne i sferę emocjonalną. Najbliższe spotkanie w cieszyńskim szpitalu, które odbędzie się już w nadchodzący wtorek 3 grudnia o godz. 16:00, poświęcone będzie problemom natury psychicznej dzieci i młodzieży, które coraz częściej nadużywają internetu i nie potrafią oderwać wzroku od ekranu smartfona. Po spotkaniu wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach poprawiających sprawność, które odbędą się w sali wykładowej.

Plakat pro salute 12 01web


Problemy psychiczne dzieci i młodzieży we współczesnym świecie są złożone, a realnym zagrożeniem staje się nowa technologia i internet. O tym jaki ma to wpływ na dziecięcą psychikę i jak uchronić nasze pociechy przed trudnościami opowie psycholog Barbara Zawistowska. Cieszyński szpital zaprasza więc rodziców, opiekunów, dziadków na wtorkowe spotkanie „Pro Salute”, gdyż w wykryciu pierwszych objawów problemów psychicznych dużą rolę odgrywają najbliżsi, którzy jako pierwsi obserwują nieprawidłowości w zachowaniu dzieci. Tematyka spotkania może również zainteresować pedagogów i wychowawców, którzy w codziennej pracy z dziećmi coraz częściej spotykają się z problemem nadużywania internetu.
Smartfon, tablet, komputer, koniecznie z dostępem do internetu to nieodłączne elementy życia współczesnej młodzieży. Urządzenia te już dawno przestały być pomocami naukowymi, a stają się niebezpiecznymi zabawkami. Coraz więcej dzieci w wieku 3-4 lat potrafi sprawnie obsłużyć telefon i zagrać w grę. Im młodsze dziecko, tym większe ryzyko negatywnego wpływu tej technologii na jego prawidłowy rozwój. O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas najbliższego, wtorkowego spotkania „Pro Salute” w sali konferencyjnej pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają do wspólnych ćwiczeń pod czujnym okiem Pani Barbary Jarzyny.

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top