Aktualności

W piątek (3.01) na lądowisku na pawilonie łóżkowym Szpitala Śląskiego w Cieszynie miało miejsce pierwsze lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Konieczne było pilne przetransportowanie pacjenta w celu wykonania zabiegu trombektomii czyli usunięcia skrzepliny naczynia wewnątrzczaszkowego powodujące niedokrwienie mózgu. Inwestycja zaczyna przynosić efekty.

pierwsze lądowanie3a

W przypadku zawału niedokrwiennego mózgu okno terapeutyczne wynosi 6h. W tym czasie powinna zostać wykonana diagnostyka oraz zabieg wyjęcia skrzepliny. Obecnie trombektomia jest najskuteczniejszą metodą interwencyjnego leczenia zawału niedokrwiennego mózgu. Zabieg ten umożliwia uniknięcie powikłań, w tym paraliżu. Wykonuje się go tylko w niektórych ośrodkach, m.in. w Oddziale Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu, dokąd został przetransportowany pacjent z cieszyńskiej placówki.
Lądowisko w Szpitalu Śląskim zostało niedawno otwarte, a już w pierwszych dniach od zgłoszenia do gotowości zostało wykorzystane do ratowania życia pacjenta. Inwestycja warta 11 mln zł okazuje się nieoceniona dla mieszkańców powiatu.

  

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top