Drukuj

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce odbył się pod hasłem „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Wolontariuszy nie zabrakło również w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Już od rana w cieszyńskiej placówce z „serduszkowymi” puszkami kwestowało sześciu młodych ludzi, którzy poświęcili swój wolny czas, by pomagać w zbiórce. Łącznie w Szpitalu Śląskim w Cieszynie udało się zebrać blisko 3000 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

wosp1

Wolontariusze, którzy kwestowali na szpitalnych oddziałach byli serdecznie przyjmowani, a do puszek datki chętnie wrzucali pacjenci, odwiedzający, a także personel szpitala.

- To był już ósmy finał w naszej placówce, ale sprzęt od fundacji WOŚP otrzymujemy już od dwudziestu czterech lat. Zawsze jest to sprzęt najwyższej klasy i służy pacjentom przez wiele lat. W ubiegłym roku szpital otrzymał dary o łącznej wartości 281 692 zł. Były to m.in. inkubatory zamknięte, kardiomonitor, pompy infuzyjne, wagi elektroniczne, ciepłe gniazdka i pulsoksymetry. Sprzęty trafiły do oddziału neonatologicznego.- mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dary od WOŚP trafiają do różnych oddziałów m.in. do oddziału neonatologicznego, geriatrycznego, otolaryngolgicznego, pediatrycznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Łączna wartość wszystkich przekazanych do tej pory sprzętów oraz aparatury medycznej to już ponad 1 762 441 zł.
WOŚP działa w zakresie ochrony zdrowia w Polsce zbierając środki na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci oraz na rzecz poprawy stanu ich zdrowia. Działalność fundacji skupia się również na promocji zdrowia i profilaktyce oraz edukacji zdrowotnej. Każdy finał to zbiórka na określony cel medyczny. W ostatnich latach zbierano środki m.in. na kardiochirurgię dziecięcą, ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, ratowania życia niemowląt i dzieci młodszych, ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi, nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii czy godnej opieki medycznej seniorów. Fundacja prowadzi w całej Polsce siedem programów medycznych, m.in. Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, który obejmuje wszystkie noworodki urodzone w naszym kraju i jest prowadzony również w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

  

IMG_2527.jpg IMG_2537.jpg IMG_2539.jpg

IMG_2548.jpg IMG_2553.jpg IMG_2559.jpg

wosp1.jpg wosp2.jpg