Aktualności

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie w 2019 roku na świat przyszło 931 dzieci. To zdecydowana większość, bo aż 97 proc. wszystkich zarejestrowanych w Cieszynie urodzeń. Co ciekawe, w ubiegłym roku urodziło się znacznie więcej chłopców - było ich aż 495. Z kolei na świecie powitano 436 dziewczynek. Liczby te świadczą o tym, że kobiety z Cieszyna, jak również z okolic, chętnie wybierają Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Śląskiego w Cieszynie na miejsce porodu.

Zdjecie


Jak wynika z danych przekazanych przez Urząd Miasta w Cieszynie w całym 2019 roku zarejestrowano 960 dzieci. Rodzice dla swoich pociech najchętniej wybierali imiona: Franciszek oraz Zuzanna. Kolejno, chłopcom, których urodziło się więcej, nadawano imiona: Jan, Jakub, Adam oraz Szymon. Z kolei najpopularniejsze imiona wśród dziewczynek, których urodziło się to: Emilia, Maja, Lena oraz Julia.
- Jesteśmy dumni, że w minionym roku w naszym szpitalu urodziło się aż 931 dzieci. Powitaliśmy na świecie 495 chłopców i 436 dziewczynek – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie i dodaje - fachowa opieka medyczna podczas porodu, dbałość o zdrowie w pierwszych dniach życia dziecka, wsparcie dla mamy i stworzenie jej odpowiednich warunków do karmienia piersią to tylko kilka z priorytetowych zadań Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego.


Pacjentki Szpitala Śląskiego w Cieszynie cenią sobie profesjonalną i troskliwą opiekę oraz nowoczesne wyposażenie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego. Według oceny pacjentek aż 96 proc. z nich dobrze ocenia pobyt w szpitalu. Z koli 95 proc. pacjentek poleciłoby cieszyński Oddział Ginekologiczno-Położniczy innym kobietom. Lekarzom specjalistom oraz doświadczonym położnym i pielęgniarkom przez lata zaufało już tysiące kobiet, które rodziły tutaj swoje dzieci. Każdego dnia, przez całą dobę, personel dba o stan zdrowia pacjentek oraz wspiera je w czasie porodu i opieki nad noworodkiem.
Cieszyńska placówka może poszczycić się tytułem „Szpitala przyjaznego dziecku”. Ponadto szpital stale realizuje 10 kroków do udanego karmienia piersią, które dają szansę na większą skuteczność karmienia naturalnego i radzenia sobie z ewentualnymi problemami laktacyjnymi.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top