Aktualności

Obecnie, niemal każde dziecko, już od wczesnych lat szkolnych, narażone jest na problemy natury psychologicznej, spowodowane dużą presją społeczną czy lękiem przed brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Niezwykle istotne jest, aby rodzic był świadomy zagrożeń i wiedział, jak może pomóc swojemu dziecku. Szpital Śląski w Cieszynie przykłada dużą wagę do tematu zdrowia psychicznego, dlatego już 28 stycznia o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie z ekspertką, mgr Agnieszką Czajkowską-Wendroff, która w kolejnym wykładzie z cyklu „Pro Salute” pochyli się nad problemami emocjonalnymi u dzieci.

Pro salute 28.01


- Każdy rodzic powinien pamiętać, że na co dzień – nie tylko w sytuacjach trudnych – należy poświęcać dziecku wystarczającą ilość uwagi i dać mu poczucie bezpieczeństwa oraz miłości, tak, by było ono pewne, że gdy nadejdą cięższe chwile, będzie miało się do kogo zwrócić o pomoc. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, dlatego styczeń postanowiliśmy poświęcić tematyce dbania o prawidłowy rozwój psychiczny dzieci – mówi dr n. med. Agata Plech, organizator „Pro Salute”.

 

Poczucie bezpieczeństwa oraz miłości to jednak nie wszystko. Praktycznych rad, jak nie dopuścić, aby nasze dziecko się pogubiło i jak w takich sytuacjach reagować oraz gdzie szukać pomocy, udzieli mgr Agnieszka Czajkowska-Wendorff podczas spotkania w najbliższy wtorek. Odbędzie się ono o godz. 16:00 w sali konferencyjnej pawilonu diagnostyczno-zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Podczas wykładu zostanie przedstawiona lista objawów, które mogą towarzyszyć depresji, przygotowana przez psycholog mgr Agnieszkę Czajkowską-Wendroff, po to, by każdy rodzic mógł zwrócić uwagę na niepokojące sygnały u swojego dziecka.
W miniony poniedziałek miał miejsce Blue Monday, określany jako najbardziej depresyjny dzień w roku. Jest on okazją do rozmów na temat problemów natury psychologicznej. Pamiętajmy, że depresja to choroba i nie należy lekceważyć jej objawów, ponieważ nieleczona może doprowadzić do śmierci, dlatego zachęcamy rodziców do uczestniczenia we wtorkowym spotkaniu.
Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza zarówno rodziców jak i dziadków!
Najbliższy wykład dedykowany jest nie tylko rodzicom, ale także dziadkom, którzy także mają wpływ na wychowanie swoich wnuków i mogą uczulić rodziców na pewne zachowania. Wszystkie spotkania z cyklu „Pro Salute” są bezpłatne i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w tym zakresie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl oraz na plakatach.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top