Aktualności

Galeria Zmienna w Zespole Poradni Szpitali Śląskiego w Cieszynie prezentuje prace Krystyny Tylek-Czyż pt. Malarstwo, które stąpa po ziemi. Pełne uroku i niezwykle poruszające formą i kolorem pejzaże, zwierzęta i ludzie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Prace można oglądać do końca lutego.

IMG 2697a


Krystyna Tylek-Czyż to artystka, która przywędrowała na Śląsk z Krakowa. Swoje pasje zaczęła realizować w 2011 r. w Sekcji Malarstwa Uniwersytetu III wieku, który działa na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Wspólnie z Sekcją Malarstwa Uniwersytetu III wieku od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej. Jej twórczość została doceniona, bowiem trzykrotnie zdobywała wyróżnienia w konkursie. W 2015 r. za obraz Kościół, w 2016 za Pejzaż zaś w 2017 wyróżniono Człowieka w deszczu.


Sama o sobie mówi, że w swych pracach zawsze stara trzymać się rzeczywistości, że jej malarstwo twardo stąpa po ziemi. Rzadko ucieka w świat fantazji.
Próbuje swych sił w różnych technikach olej, akryl, pastele. Maluje na papierze, na płótnie, a czasem na desce o nietypowych kształtach. Maluje to co widzi, to co ją urzeknie. Zawsze są to rzeczy znane, otaczające nas na co dzień. W jej twórczości najczęściej pojawiają się krajobrazy, postacie, martwa natura i zwierzęta.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top