Aktualności

Przez niektórych nadal bywa lekceważona, chociaż jest drugim, co do wielkości zagrożeniem zdrowotnym po chorobach układu krążenia. Depresja – bo o niej mowa – to groźna choroba, która nieleczona może być przyczyną samobójstwa. Depresja to nie tylko choroba dorosłych. Obecnie dotyka coraz więcej dzieci i młodzieży. Kiedy się rozwinie i  zostanie zbagatelizowana, będzie miała wpływ na rozwój dziecka, może spowodować problemy w życiu dorosłym, a nawet prowadzić do samobójstwa. Jak rozpoznać ją u dzieci i jakie kroki podjąć, aby skutecznie jej przeciwdziałać? Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza we wtorek 11 lutego wyjątkowo o godz. 17:00 na kolejny wykład z cyklu „Pro Salute” poświęcony zdrowiu psychicznemu, który poprowadzi psycholog Uniwersytetu Śląskiego, dr Jagoda Sikora.

Info pro salute 02x


Depresja u dzieci i młodzieży wydaje się być ciągle tematem tabu, a tymczasem jest to bardzo poważny problem, który dotyka coraz więcej dzieci i młodzieży. Jak się okazuje, częściej na nią cierpią dziewczynki. Depresja u dzieci przypomina tę z którą borykają się dorośli, ale nie musi objawiać się w sposób typowy. Apatia, płaczliwość, zniechęcenie czy brak uśmiechu to nie jedyne symptomy. Istnieje również wiele charakterystycznych oznak u dzieci, jak np. stałe bóle brzucha czy nudności, które rzadziej występują u osób dorosłych chorujących na depresję. Pamiętać należy, że podstawą w relacjach rodzicielskich jest kontakt z dzieckiem. Jeśli jesteśmy z nim blisko, to łatwiej zaobserwować, że coś jest nie tak. Ważne, aby każdy rodzic zapoznał się z objawami depresji i mógł podjąć działania w kierunku pomocy swojemu dziecku. Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza na spotkanie poświęcone depresji u dzieci i młodzieży. Wykład odbędzie się we wtorek 11 lutego wyjątkowo o godz. 17:00 w sali konferencyjnej pawilonu diagnostyczno-zabiegowego.


- Ostatni wykład z cyklu „Pro Salute”, który dotyczył problemów natury psychologicznej u dzieci, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Tym razem, podczas lutowego wykładu, poruszamy bardzo ważny temat depresji u dzieci i młodzieży. Zaburzenia depresyjne i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży są coraz częstsze, dlatego rodzice powinni mieć świadomość jak rozpoznać pierwsze objawy i jak pomóc dziecku. Nie wolno lekceważyć nawet pierwszych symptomów, które świadczą o tym, że nasze dziecko mierzy się z problemami - mówi dr n. med. Agata Plech, organizator „Pro Salute”.
Wykład nie tylko dla rodziców. Masz wpływ na wychowanie dzieci? Koniecznie musisz się pojawić!
Kolejny wykład z cyklu „Pro Salute” w szczególności dedykowany jest rodzicom dzieci, jednak powinni pojawić się na nim wszyscy, którzy mają wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza pedagogów, wychowawców i opiekunów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i nastolatkami. Wszystkie spotkania z cyklu „Pro Salute” są bezpłatne i zaproszony jest na nie każdy zainteresowany zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w tym zakresie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl, na ulotkach oraz plakatach.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top