Aktualności

W trudnej i nierównej walce z koronawirusem, Szpital Śląski w Cieszynie jest wspierany przez wiele osób prywatnych, firm i instytucji, za co bardzo dziękuje. Te bezinteresowne akty wsparcia pomagają w skuteczniejszych zmaganiach o zdrowie Pacjentów i ochronę Personelu. Do grona Darczyńców Szpitala Śląskiego dołączyli Mistrzowie świata sportu: Adam Małysz – mistrz i multimedalista w skokach narciarskich oraz Kajetan Kajetanowicz – trzykrotny rajdowy mistrz Europy. Mistrzowie i ich zespoły dostarczyli dary do szpitala i przekazali słowa wsparcia.

Szpital Slaski dary AM


W ostatnich dniach, Orzeł z Wisły - Adam Małysz, multimedalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata oraz czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, w charakterystycznej maseczce ochronnej osobiście odwiedził Szpital Śląski w Cieszynie, dostarczając palety darów rzeczowych. Wśród nich znalazły się bardzo potrzebne środki do dezynfekcji, a także dodające sił napoje energetyczne dla personelu medycznego, słodkie, czekoladowe przekąski oraz woda mineralna. Adam Małysz, znany ze swojej skromności i naturalności, sam pomagał przy rozładunku darów przed drzwiami Szpitala. To nie pierwsze dary przekazane od Adama Małysza, który kilkanaście dni wcześniej podarował Szpitalowi Śląskiemu dwie skrzyniowe zamrażarki, które personel szpitala już wykorzystuje.
W imieniu Pracowników i Pacjentów szpitala podziękowania przekazał Dyrektor Czesław Płygawko. Podczas wizyty nie zabrakło również czasu na krótką rozmowę, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości. Mistrz przekazał słowa wsparcia Pacjentom i Personelowi, podsumowując spotkanie krótkimi słowami: - W takiej sytuacji, powinniśmy z całych sił wspierać nasz miejscowy szpital, tutaj się przecież leczymy – powiedział Adam Małysz.


W pomoc dla cieszyńskiej placówki zaangażował się także pochodzący z Ustronia Mistrz Kierownicy – Kajetan Kajetanowicz. Zespół rajdowca dostarczył do Szpitala Śląskiego w Cieszynie części zapasowe do szpitalnych ambulansów, które stale są w trasie oraz znaczny zapas środków dezynfekujących. Podczas przekazania darów, zespół słynnego kierowcy również podkreślił nieocenioną rolę, jaką pełnią obecnie wszyscy pracownicy szpitala.
W obliczu pandemii, Szpital Śląski w Cieszynie stale otrzymuje bezinteresowną pomoc, która jest wsparciem w realizacji misji placówki. Zaangażowanie i ofiarność Darczyńców są budujące i motywują do dalszej, trudnej pracy. Szpital Śląski w Cieszynie nieprzerwanie walczy o zdrowie i życie Pacjentów. Placówka szczególną uwagę przywiązuje także do bezpieczeństwa i ochrony Personelu medycznego - lekarzy pielęgniarek, ratowników medycznych oraz wszystkich innych pracowników, którzy każdego dnia, pomimo trudnej sytuacji, stawiają się w pracy i z najwyższą troską opiekują się Pacjentami.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, które płynie do nas z wszystkich stron. Dziękujemy za wszelkie dary, które przekazujemy Personelowi, aby mógł pracować jeszcze bezpieczniej i w bardziej komfortowych warunkach. Dziękujemy także za wszelkie wpłaty pieniężne, także te kierowane przez Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, dzięki którym kupujemy dodatkowy sprzęt medyczny, wyposażenie oraz środki ochronne dla Personelu. Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej okazywanej solidarności przedsiębiorców, sportowców, instytucji, a także osób prywatnych ze środowiskiem medycznym. Wspólnymi siłami zwyciężymy z zagrożeniem koronawirusem - podsumowuje Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

 

 

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top