Drukuj

Od kilku miesięcy oczy całego świata zwrócone są na ludzi wykonujących zawody medyczne. Każdego dnia obserwowana jest trudna praca medyków, którzy troszczą się o zdrowie i życie Pacjentów oraz udzielają pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. To wyjątkowi bohaterowie walki z koronawirusem. Zewsząd płyną podziękowania i słowa uznania za trud ich pracy, ale w ostatnim czasie pojawiają się również negatywne komentarze skierowane w stronę medyków. Towarzyszący wielkim wydarzeniom hejt, dotyka osoby pracujące w placówkach medycznych, którzy stykają się z mniej lub bardziej otwartymi przejawami agresji. Uczniowie Alternatywnej Szkoły Podstawowej z Cieszyna postanowili zareagować na tę sytuację i przekazać słowa wsparcia pracownikom ochrony zdrowa. Podziękowania dla medyków przekazali także uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie.

ASP9Katcis 

Uczniowie Alternatywnej Szkoły Podstawowej z Cieszyna wraz z nauczycielami zainicjowali akcję, w której sprzeciwiają się negatywnym komentarzom oraz agresywnym zachowaniom wobec pracowników ochrony zdrowia. W liście skierowanym do Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie przedstawili swoje stanowisko:

- Jesteśmy małą szkolną społecznością, która, śmiało można powiedzieć, w obliczu dramatycznej sytuacji w naszym kraju oraz globalnie, stanęła na wysokości zadania. Zatroszczyliśmy się przede wszystkim o wzajemne relacje i emocje, których doświadczamy w tym trudnym czasie. (…) Gdy tylko zaobserwowaliśmy niebiezpieczny trend, jakim jest agresja wobec dzielnych medyków, w naszych głowach zrodził się pomysł na pokazanie światu, że my się na to nie zgadzamy! Od dwóch tygodni rozmawiamy o tym z dziećmi podczas naszych zajęć online i stąd zrodził się pomysł sfotografowania się z hasłami potępiającymi hejt i wspierającymi medyków – napisali organizatorzy akcji.

Za słowami poszły czyny i tak powstały prace, które stworzyły dzieci, aby okazać swoją solidarność z pracownikami Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz wszystkimi medykami.

Wyrazy wsparcia dla pracowników ochrony zdrowia przekazali również uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie. Stworzyli niezwykle pomysłowe, ciekawe i barwne kolaże, które są ich „artystycznym DZIĘKUJĘ!” Swoimi pracami uczniowie pragnęli wyrazić wdzięczność dla personelu medycznego za niesienie pomocy w trudnych czasach walki z koronawirusem. Swoje podziękowania w artystycznej formie przesłali również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu. Prace pełne ciepła, wyrażające wdzięczność za trud pracy medyków powstały pod okiem nauczycieli w ramach nauczania zdalnego.

Wszystkie wyrazy wsparcia i wdzięczności są dla nas bardzo cenne, dodają otuchy i dzięki nim, nie ustajemy w wysiłkach, by nieść pomoc. Dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów oraz naszego Personelu i stale podejmujemy trudną walkę z podstępnym przeciwnikiem – koronawirusem. W imieniu wszystkich pracowników szpitala gorąco dziękuję nauczycielom za kształtowanie w młodych ludziach właściwych postaw, a dzieciom za wrażliwość, wspaniałe pomysły i chęć działania – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Poniżej prezentujemy nadesłane prace uczniów Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu.

ASP10a.jpg ASP1a.jpg ASP2a.jpg

ASP3a.jpg ASP4a.jpg ASP5a.jpg

ASP6a.jpg ASP7a.jpg ASP8a.jpg

ASP9Katcis.jpg ASP9a.jpg Cisiec1.jpg

Cisiec10.jpg Cisiec11.jpg Cisiec12.jpg

Cisiec2.jpg Cisiec3.jpg Cisiec4.jpg

Cisiec5.jpg Cisiec6.jpg Cisiec7.jpg

Cisiec8.jpg Cisiec9.jpg KatSP1a.jpg

KatSP2a.jpg KatSP3a.jpg KatSP4a.jpg

KatSP5a.jpg