Aktualności

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego od blisko 30 lat wspiera placówki medyczne w regionie. Angażuje się w działalność Szpitala Śląskiego, partycypuje w zakupie aparatury i sprzętu medycznego, pomaga w tworzeniu nowych oddziałów i pracowni oraz dofinansowuje bieżące remonty. Lata aktywnej pracy sprawiły, że Fundacja wypracowała swoją renomę w regionie i stała się ważnym ogniwem funkcjonowania szpitala oraz jego postępującego rozwoju. W ostatnich dniach wybrano nowe władze Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego na najbliższą, czteroletnią kadencję.

 IMG 3797a

Właśnie dobiegła końca kolejna kadencja zarządu i rady Fundacji, w związku z czym w miniony wtorek 16 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się sprawozdawczo-wyborcze zebranie jej członków. Podczas spotkania podsumowano czteroletni okres pracy ustępującego zarządu i rady. Ponadto, zebranie było wyjątkową okazją do złożenia podziękowań za prężną działalność i wyrazów uznania dla osób, które zakończyły wieloletnią pracę na rzecz poprawy usług medycznych na Śląsku Cieszyńskim. W szeregach Fundacji pojawiło się kilka nowych, pełnych chęci do pracy i inicjatywy osób. W swojej działalności, członkowie angażują mieszkańców oraz rodzime firmy i przedsiębiorstwa we wspieranie placówek medycznych powiatu cieszyńskiego, głównie Szpitala Śląskiego, z którego świadczeń korzysta rocznie blisko 54 tys. pacjentów. Wśród nowych członków Zarządu i Rady Fundacji, w wyniku głosowania, znaleźli się również przedstawiciele Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

W skład nowego zarządu weszli: Janusz Martynek - prezes, Adam Śliż - wiceprezes, Małgorzata Wacławik – Syrokosz – sekretarz, Barbara Karnas - Greń, Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk, Dominik Harok oraz Aneta Cholewa. Natomiast do Rady Fundacji zostali wybrani: Danuta Łabaj – przewodnicząca, Sylwia Cieślar – wiceprzewodnicząca, Stefania Szymańska – sekretarz, Mieczysław Szczurek, Aleksandra Trybuś – Cieślar, Stanisław Hławiczka, Piotr Firczyk, Inez Scherle, Irena Kwaśny, Wojciech Zaleski, Sebastian Heller, Szymon Szwarc i Jolanta Warsińska.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego jest organizacją non-profit. Warto podkreślić, że działalność na rzecz Fundacji jest pracą społeczną dla dobra wspólnego. Jej członkowie nie pobierają wynagrodzenia, a jedyną zapłatą jest satysfakcja z tego, co uda się dokonać.

W ciągu ostatniej kadencji Fundacja przeznaczyła 337 292 zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz dary rzeczowe o wartości 217 447 zł dla Szpitala Śląskiego co daje łączną kwotę 554 739 zł. Dla cieszyńskiego pogotowia zakupiono urządzenia medyczne o łącznej wartości 62 210 zł.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top