Aktualności

Choroby nowotworowe nieustannie postępują. Bez odpowiedniej terapii i sprawnego, niemal natychmiastowego działania mogą znacznie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu oraz rozrosnąć się do rozmiarów, które będą niemożliwe do opanowania. Dlatego ważne jest, aby mimo pandemii nie przerywać leczenia i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności utrzymywać plan terapii. Koronawirus jest groźny dla naszego organizmu, ale nieleczony nowotwór prowadzi do najpoważniejszych konsekwencji.

Szpital Śląski grafika do artykułu o leczeniu onkologicznym 1

Nie czekaj!
Niezależnie od sytuacji epidemicznej w kraju Oddział Chirurgiczny Ogólny Szpitala Śląskiego w Cieszynie traktuje priorytetowo pacjentów onkologicznych i wykonuje wszelkie zabiegi bez żadnych opóźnień. - Jest to dla nas niezwykle ważne i apelujemy do naszych pacjentów, by nie odkładali leczenia onkologicznego na potem. W walce z nowotworem największe znaczenie ma czas od postawienia rozpoznania do włączenia właściwego leczenia - zaznacza lek. Krzysztof Laber.

Leczenie jest bezpieczne
Sytuacja w Polsce i na świecie wymogła na placówkach szpitalnych duże zmiany. Szpital Śląski nie był wyjątkiem i tu również wdrożono szczególne procedury, które minimalizują zagrożenie COVID-19 wśród pacjentów. Podczas przyjęcia do szpitala każdemu pacjentowi bez wyjątku zostaje wykonany test RNA na obecność koronawirusa, w związku z czym ryzyko zakażenia podczas pobytu w Oddziale jest naprawdę niewielkie. W dodatku przemieszczanie się między oddziałami jest ograniczone, a personel dba o przestrzeganie reżimów sanitarnych w obiekcie.

Leczenie jest nowoczesne
- Obecnie w cieszyńskim szpitalu większość zabiegów operacyjnych nowotworów przewodu pokarmowego wykonywana jest metodą laparoskopową - dodaje lek. Laber. Jest to o tyle ważne, że dzięki takiemu rozwiązaniu okres rekonwalescencji oraz samego pobytu w szpitalu znacząco się skraca, dzięki czemu pacjenci mogą szybko wrócić bezpiecznie do domu.

Pamiętaj, nie zwlekaj z leczeniem onkologicznym!

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top