Aktualności

Od poniedziałku, 15 lutego Szpital Śląski w Cieszynie wznawia porody rodzinne. To dobra wiadomość dla par przygotowujących się do porodu. Priorytetem dla cieszyńskiej placówki jest bezpieczeństwo, komfort i zdrowie przyszłych Rodziców oraz nowo narodzonych dzieci. Rodzice lub inne bliskie osoby muszą więc spełnić określone warunki, by móc wybrać tę formę porodu.

Porody rodzinne1


Powrót porodów rodzinnych do Szpitala Śląskiego jest odpowiedzią na potrzeby Pacjentek - przyszłych Mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy. W trosce o dobre samopoczucie i komfort, ale również bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych Rodziców, dzieci, a także personelu medycznego, konieczne jest spełnienie wymogów, które pozwolą wszystkim lepiej się przygotować do tego najważniejszego wydarzenia w życiu.


Jakie zasady będą obowiązywały zainteresowanych wspólnym porodem?


Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów z innymi osobami. W ten sposób zostanie zminimalizowane ryzyko ewentualnego zakażenia. Osoba towarzysząca jest dopuszczona do uczestnictwa w porodzie rodzinnym pod warunkiem uzyskania ujemnego wywiadu epidemiologicznego oraz braku objawów chorobowych, które mogą sugerować zakażenie SARS CoV-2. Kolejny warunek dotyczy bezpośrednio osoby towarzyszącej - osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji absolutnie nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Po wejściu na teren szpitala rodząca i osoba towarzysząca powinni zdezynfekować ręce w wyznaczonym miejscu.
Powrót porodów rodzinnych jest nie tylko bardzo dobrą wiadomością dla Mam, ale także fantastycznym prezentem dla Ojców – a to wszystko w „przeddzień” Walentynek!

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top